tu jesteś: STRONA GŁÓWNA
Wiadomości
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
TPN i TANAP liczyli turystów w Tatrach

Liczenie turystów na tatrzańskich szlakach. W sobotę przez cały dzień słowacki TANAP i polski TPN prowadziły akcje dokładnego liczenia tych którzy wchodzą w Tatry. Wolontariusze byli praktycznie przy każdym wejściu do tatrzańskich dolin, przy drodze do Morskiego Oka jak i przy dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch. Jedynie pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom akcji, bo przez większą część soboty pogoda była deszczowa. A to na pewno spowodowało, że część turystów w ogóle zrezygnowała z wyjścia na tatrzańskie szlaki.


Sobotnia akcja liczenia turystów na tatrzańskich szlakach. Przez cały dzień wolontariusze przy wejściach na szlaki rachowali każdą osobę która wychodziła w góry. TPN co prawda sprzedaje biletu wstępy na teren parku, ale w akcji liczeni byli również ci którzy z kupna biletów są zwolnieni jak i ci którzy weszli na szlak jeszcze zanim otwarto punkty sprzedaży biletów. Szymon Ziobrowski z TPN dodaje iż turyści byli też proszeni o wypełnienie krótkiej ankiety. Mimo fatalnej od samego rana pogody ruch na niektórych szlakach w Tatrach był naprawdę spory. Wolontariuszki stojące przy wejściu do doliny Kościeliskiej naliczyły w ciągu kilku godzin ponad pół tysiąca osób. Jeszcze lepszy wynik będzie zapewne na drodze do Morskiego Oka. Przypomnijmy: w sezonie turystycznym w pogodne dni codziennie nad Morskie Oko wchodzi ponad 10 tysięcy turystów. Wyniki sobotniej akcji liczenia turystów w polskich i słowackich Tatrach będą znane już w przyszłym tygodniu.

 

Posłuchaj: Szymon Ziobrowski z TPN o akcji liczenia turystów  
1999-2015 © MATinternet Zakopane i Tatry:: Projekt - Tatrzańska Agencja :: Utrzymywane na serwerze MATinternet :: Powered by AntCms :: statystyki serwisu