tu jesteś: STRONA GŁÓWNA
Wiadomości
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
TOPR: warunki w Tatrach trudne szczególnie na szlakach wysokogórskich

Trudne warunki w Tatrach - ostrzegają ratownicy TOPR. Na wielu szlakach wysokogórskich zalega miejscami lód i jest bardzo ślisko. W niższych partiach Tatr - szlaki w dolinach są mokre i błotniste.


Koniec listopada w trym roku to trudne warunki turystyczne w wyższych partiach Tatr. W terenie wysokogórskim szlaki w wielu miejscach są zalodzone i bardzo śliskie – ostrzega TOPR. Tymczasem pogoda w górach dzisiaj była prawie "lipcowa" jak mówi dyżurny synoptyk z Kasprowego Wierchu. Wysoka podstawa chmur, bezwietrznie,a temperatura dziś po południu to 1 stopień powyżej zera. Edward Lichota zastępca naczelnika TOPR ostrzega że warunki w Tatrach są trudne nawet dla doświadczonych turystów. Pogoda w niedzielę ma być podobna - niebo nad Tatrami nadal ma być prawie bezchmurne i będzie ciepło jak na tę porę roku. Najnowsze prognozy pogody nie przewidują też aby w najbliższych dniach miał padać deszcz lub śnieg. Turystom warto natomiast przypomnieć iż słowackie Tatry powyżej schronisk są zamknięte aż do połowy czerwca. Słowacy zakaz wychodzenia w wysokie Tatry tłumaczą bezpieczeństwem turystów i ochroną przyrody.

 

Posłuchaj: Edward Lichota zastępca naczelnika TOPR  
1999-2015 © MATinternet Zakopane i Tatry:: Projekt - Tatrzańska Agencja :: Utrzymywane na serwerze MATinternet :: Powered by AntCms :: statystyki serwisu