•  

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Na samym przedzie Galica jedzie”… Białodunajczanie w walce o Niepodległą "

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Na samym przedzie Galica jedzie”… Białodunajczanie w walce o Niepodległą, 19 września (czwartek), o godz. 18.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363.

zobacz więcej

Serial dokumentalny "Patrol Tatry"

Telewizja FOKUS TV z dumą prezentuje najnowszy serial dokumentalny pod tytułem „PATROL TATRY”, który powstał w ścisłej współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. W sobotę 12 października o godz. 21.00 rozpocznie się emisja premierowego odcinka. Kolejne odcinki można będzie oglądać co tydzień w soboty o godz. 21:00 w telewizji FOKUS TV.

zobacz więcej

Zapraszamy na wernisaż wystawy rzeźb Ewy Ross- Baczyńskiej

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy rzeźb Ewy Ross- Baczyńskiej 20 września o godzinie 18:00 w sali wystawowej GOKR Kościelisko przy ul. Nędzy - Kubińca 76. 

zobacz więcej

MISTRZ i one" w Teatrze Rozrywki RZT Szymoszkowa

NOWOŚĆ , tego u nas jeszcze nie było !!! Po raz pierwszy w Teatrze Rozrywki RZT spotkanie z cyklu : " MISTRZ ". NASZ JANOSIK - czyli opowieść o Marku Perepeczko , oczami żony Agnieszki Fitkau - Perepeczko . Historie o Marku jakich jeszcze nie znacie , z muzyką na żywo , fragmenty filmów, piosenki. Reżyseria - wokal- HANNA ZBYRYT, Aranżacja muzyczna : Dawid Czernik, Dodatkowo możliwość zakupienia książki . Już 14 września o godz 19:00, ZAPRASZAMY !!!

zobacz więcej

Festiwal „Muzyka na Szczytach” poprzedzi ,,CykloFonia”- rajd rowerowo-muzyczny.

„CykloFonia” (24-31 sierpnia 2019 roku) to unikalne i nowatorskie zderzenie sportu i turystyki muzycznej.  Impreza połączona będzie z edukacją kulturalną i artystyczną.  Celem tego wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej i zestawienie jej ze sztuką wysoką poprzez udział w planowanym performance rowerowo-muzycznym. 

zobacz więcej

Batory w Zakopanem plenerowa wystawa w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wystawa to zebrane fotografie, które pochodzą z prywatnych archiwów pasażerów, członków załogi oraz pasjonatów legendarnego transatlantyka. Większość ze zdjęć nie była dotąd nigdzie publikowana. Zaprezentowane teksty to fragmenty wypowiedzi pasażerów, których pamięć o „Batorym” jest wciąż żywa, wzbudza wielkie emocje, czasem śmiech, czasem łzy, pomimo upływu wielu lat. Cytaty zilustrowane fotografiami stanowią spójną opowieść o wyjątkowej podróży, często podróży życia.

 

zobacz więcej

"Zakopane we wrześniu 1939 roku"

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na Wieczór w Czerwonym Dworze: "Zakopane we wrześniu 1939 roku" prowadzenie Lesław Dall 2 września 2019 r., godz. 18:00 Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27.

zobacz więcej

Dwa koncerty na finał cyklu „Koncerty w Zakopanem, lato 2019

Zbliżamy się do finałowych wydarzeń muzycznych, które odbywają się w ramach corocznego  cyklu „Koncerty w Zakopanem, lato 2019”. W tym roku całość wydarzeń artystycznych dedykowana jest ratownikom górskim w 110. rocznicę powstania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Honorowy patronat nad koncertami w tym roku objęli: Jan Krzysztof – taternik i naczelnik TOPR, ks. Jerzy Grzyb – kustosz sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy, kapelan przewodników tatrzańskich, Jan Palider – prezes oddziału tatrzańskiego PTTK i Kazimierz Gąsienica-Byrcyn – nestor ratowników TOPR i przewodników tatrzańskich.

 

zobacz więcej

Znamy filmy konkursowe 15. Spotkań z Filmem Górskim

31 filmów z 15 krajów powalczy o Grand Prix i 8 innych nagród w Konkursie Filmowym odbywającym się w ramach 15. Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Aż 20 z nich będzie miało swoją polską premierę w Zakopanem. Zestaw filmów konkursowych jest po bardzo zróżnicowany – znalazły się w nim produkcje dokumentalne, krótko i długometrażowe, filmy o górach i wspinaczach, ale także o narciarzach i paralotniarzach. Festiwal potrwa od 5 do 8 września.

zobacz więcej

„CykloFonia” – muzyczny rajd rowerowy na trasie Tarnów -Zakopane

CykloFonia”   to unikatowe i nowatorskie zderzenie sportu i turystyki muzycznej. Impreza połączona będzie z edukacją kulturalną i artystyczną. W ramach „CykloFonii” promowane będą turystyczne atrakcje regionu południowo-wschodniej Małopolski, szczególnie nowo powstała trasa rowerowa Velo-Dunajec, którą ma przebiegać rajd rowerowy z Tarnowa, przez Stary Sącz, Krościenko nad Dunajcem do Zakopanego.
Zapraszamy w dniach od 29 do 31 sierpnia 2019 r.

zobacz więcej

Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019, w konkurencji bouldering, po raz pierwszy w Polsce

Te prestiżowe zawody przyciągną do Zakopanego najlepszych europejskich zawodników w konkurencji bouldering. Bouldering to dyscyplina wspinaczki sportowej, polegająca na pokonywaniu krótkich, kilkumetrowych form,  dróg - problemów wspinaczkowych. Zawodnicy mają za zadanie przejście określonej problemu wspinaczkowego, gdzie punktowane są dwa miejsca – mniej więcej w połowie ścianki - ZONA oraz na końcu boulderu - TOP.

 

zobacz więcej

„Początki ratownictwa w Tatrach” – wieczór słowno-muzyczny w Dworcu Tatrzańskim

Sierpień jest miesiącem, w którym od lat oblegane są Tatry. Pogoda zazwyczaj sprzyja wspinaczkom na szczyty i wycieczkom w doliny. Dawniej wyruszano w tatrzański świat z przewodnikami, tragarzami i muzyką góralską. Od 1909 roku powstało pogotowie górskie, które niosło pomoc turystom, szkoliło następne pokolenia w tym jakże trudnym fachu. Założycielem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego był Mariusz Zaruski (późniejszy generał WP), a jego zastępcą, góral z Zakopanego – Klimek Bachleda, który w sierpniu następnego roku zginął niosąc pomoc turyście.

zobacz więcej

DIKANDA I KAŁE BAŁA w Kościelisku - serdecznie zapraszamy!

W sobotę 3 sierpnia 2019 r. zapraszamy na scenę plenerową w Kościelisku na koncert dwóch zespołów. O godzinie 19.00 będziemy mogli wysłuchać nostalgicznych ballad romskich w wykonaniu Teresy Mirgi z zespołem Kałe Bała, a następnie zaprezentuje się w Kościelisku charyzmatyczna grupa DIKANDA ! Wstęp Wolny ! Organizatorami Koncertu są: Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko i Stowarzyszenie Blisko Tatr. Wydarzenie dofinansowane z funduszy Gminy Kościelisko.

zobacz więcej

Akademia Górska z PZU |15. Spotkania z Filmem Górskim

Podczas tegorocznej edycji Spotkań z Filmem Górskim po raz kolejny będzie można wziąć udział w warsztatach Akademii Górskiej z PZU: praktycznych realizowanych w Tatrach i teoretycznych odbywających się w dwóch namiotach w miasteczku festiwalowym. Będą to warsztaty, wykłady i inne aktywności dla dzieci i dorosłych. Tematy warsztatów to m.in. nawigacja, ferraty, wycofywanie się ze ścian, wspinanie czy trekkingi himalajskie. Akademia Górska potrwa od 6 do 8 września.

zobacz więcej

LETNIE ZAKOPIAŃSKIE TARGI SZTUKI

Miejska Galeria Sztuki serdecznie zaprasza na letnią odsłonę targów sztuki, na których artystyczna oferta i szerokie spektrum gatunków sztuki od malarstwa, rzeźby i grafiki poprzez tkaninę i sztukę użytkową, są niewątpliwie wyjątkową okazją do zakupu prac zakopiańskich twórców i artystów.

zobacz więcej

Spektakl ,,TANGOLINA" - live music Teatr RZT Szymaszkowa zaprasza

Kolejne wydarzenie kulturalne przed nami - tym razem zapraszamy na sobotę 27 lipca. Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa przygotował spektakl: Tangolina live music. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

zobacz więcej

Mewa na patyku - Zakopiański Festiwal Literacki

 W niedzielę 11 sierpnia o godzinie 15.00 na Placu Niepodległości w Zakopanem odbędzie się promocja książki „Mewa na patyku” w ramach Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego. Do udziału w wydarzeniu kulturalnym organizatorzy zapraszają wszystkich czytelników – zarówno stałych mieszkańców jak i turystów. Festiwal co roku przyciąga pod Taty rzesze fanów słowa pisanego i dobrej literatury.

zobacz więcej

TATRZAŃSKIE MUSEALIA

Tatrzańskie Musealia to wyjątkowe wydarzenie organizowane z okazji jubileuszu 130-lecia przez najstarszą instytucję kultury w regionie, łączące historię z nowoczesnością. Tego dnia każdy w Muzeum Tatrzańskim znajdzie coś dla siebie – taternik i turysta, lokalny mieszkaniec i przyjezdny. Przewidujemy atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a świętować będziemy w gmachu głównym Muzeum, Galerii Władysława Hasiora, Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Ponadto w trakcie tegorocznych Musealiów zachęcamy do odwiedzenia Dworu w Łopusznej oraz Muzeum Powstania Chochołowskiego.

zobacz więcej

Wystawa plastyczna Wołanie w górach w 110. rocznicę powstania TOPR

Zapraszamy na wernisaż w dniu 15 lipca, poniedziałek 2019 roku o godzinie 18.00 do dolnego kościoła Księży Misjonarzy w Zakopanem – Olczy. Otwarcie wystawy uświetni prezentacja multimedialna zatytułowana Orla Perć przygotowana przez mobilne kino 3D trzeciWYMIAR  z Zakopanego. Zapraszamy na wernisaż i na pokaz multimedialny, wstęp wolny.

zobacz więcej

42 DNI MUZYKI KAROLA SZYMANOWSKIEGO W ZAKOPANEM

Tegoroczny program 42 Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem w dniach od 28 lipca do 4 sierpnia został zbudowany wokół postaci Grażyny Bacewicz, Mieczysława Wajnberga i Krzysztofa Pendereckiego. Ta trójka wielkich kompozytorów polskich obchodzi w tym roku swoje okrągłe rocznice urodzin, dlatego chcemy ich uhonorować w miejscu ważnym dla polskiej muzyki współczesnej, w  miejscu, gdzie ta współczesność się narodziła, bowiem tu tworzył jej twórca Karol Szymanowski. O jego muzyce również nie zapominamy – zamówiliśmy specjalne aranżacje jego utworów, aby wzbogacić możliwość wykonywania jej w innych składach instrumentalnych, a przez to by była bardziej znana i popularna.

zobacz więcej

KONCERTY W ZAKOPANEM z okazji 110 rocznicy powstania TOPR

W tym roku przypada 110. rocznica powstania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zatem cykl wydarzeń muzycznych i imprez towarzyszących dedykujemy wspaniałym – dawnym i obecnym – ratownikom górskim. To dzięki nim wiele osób uratowało swoje zdrowie, a czasem życie, wielu z nas mogło liczyć na trud i poświęcenie tych odważnych ludzi gór. Z tą dedykacją odbędą się występy chórów z Polski i Anglii oraz orkiestr z Norwegii i Anglii.

zobacz więcej

Jubileusz 400-lecia Dzianisza

W imieniu Komitetu organizacyjnego obchodów 400 lecia Dzianisza zapraszamy wszystkich mieszkańców Dzianisza i osoby z nim związane do udziału w uroczystościach jubileuszowych, które odbędą się  20 i 21 lipca 2019 r. Liczymy na Waszą obecność. Do zobaczenia

zobacz więcej

Tato, tato sprawa się rypła

Tato, tato sprawa się rypła
10 lipca 2019 (środa) godz 20:00
Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”
ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska 
zobacz więcej

FESTYN RODZINNY w Pieniążkowicach

FESTYN RODZINNY
w Pieniążkowicach
zobacz więcej

Zakopiańskie wątki – warsztaty tkackie dla dzieci i młodzieży

Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zaprasza dzieci (10+) i młodzież na warsztaty tkackie do Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, które odbędą się w ramach wystawy "Zakopiańska Kolekcja Sztuki Galerii Pegaz i Miejskiej Galerii Sztuki". Na ekspozycji prezentowane są dzieła najwybitniejszych polskich artystów ostatniego półwiecza z zakresu rzeźby, malarstwa, tkaniny, grafiki i rysunku.

zobacz więcej

Koncerty w Zakopanem – lato 2019

Cykl „Koncerty w Zakopanem – lato 2019” już dwudziesty raz!

Projekt muzyczny „Koncerty w Zakopanem, lato …” realizowany jest już dwadzieścia lat. W tym okresie pod Giewontem prezentowały się zespoły niemal z całego świata. Słuchacze wieczornych koncertów w zakopiańskich kościołach i galeriach sztuki mieli okazję usłyszeć klasykę europejską, począwszy od pieśni średniowiecznych a skończywszy na kompozycjach Szymanowskiego i Góreckiego,, muzykę etniczną z Afryki Południowej, Anglii, Słowacji. jazz nowoorleański, muzykę organową różnych epok czy współczesne ballady polskich bardów. Czasem występowały kapele i śpiewacy z naszego, rodzimego regionu.

zobacz więcej

Kulturalny Plac Niepodległości

1.07 - 15.09.2019
Kulturalny Plac Niepodległości

 

Kulturalny Plac Niepodległości stworzony przez Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury stał się popularnym miejscem wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. U podstaw pomysłu jego powołania stała pilna potrzeba budowania w Zakopanem miejsc ogólnodostępnych, niekomercyjnych, tworzonych we współpracy z mieszkańcami. Każdy kolejny rok działalności wnosi nową jakość, Kulturalny Plac Niepodległości zaprasza wszystkich gości i mieszkańców Zakopanego do wspólnej aktywności i relaksu. Warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkania, koncerty, pokazy filmowe, Targi Książki – to wszystko i o wiele więcej czeka na Placu Niepodległości mieszkańców Zakopanego oraz turystów odwiedzających Tatry.

zobacz więcej

Kultura na Bani 2019

Wakacje 2019 w Białce Tatrzańskiej po raz kolejny upłyną pod znakiem najlepszych imprez spod znaku Kultura na Bani! W tym roku już po raz dziewiąty teren przy Hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także lokalne młode zespoły. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny. www.kulturanabani.pl

zobacz więcej

Wernisaż / Antoni Rząsa 1919-2019 - ZAPROSZENIE

Magda i Marcin Rząsowie serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy

…i pozostała mi ta rzeźba. Antoni Rząsa 1919-2019

29 czerwca 2019 ( w sobotę) godzina 18.00

 w Willi OKSZA, filii Muzeum Tatrzańskiego

zobacz więcej

PROMOCJA KSIĄŻKI JOANNY HUEBNER-WOJCIECHOWSKIEJ “SZTUKA SKALNEGO PODHALA”

PROMOCJA KSIĄŻKI JOANNY HUEBNER-WOJCIECHOWSKIEJ “SZTUKA SKALNEGO PODHALA”
 
Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10
27.06.2019 (czwartek), godz. 18:00
 
Zapraszamy do gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego na promocję książki Joanny Huebner-Wojciechowskiej pt. “Sztuka Skalnego Podhala” Wydawnictwa Arkady. W spotkaniu udział wezmą autorka Joanna Huebner-Wojciechowska oraz redaktorka książki Hanna Faryna-Paszkiewicz. Autorka prezentuje bogactwo stylu obejmującego nie tylko budowę domów czy kościołów, ale też ich wnętrza i wyposażenie: meble, sprzęty gospodarcze, ubiory, wyroby z ceramiki, instrumenty muzyczne i pamiątki. Elementy kultury górali odnajdujemy także w twórczości kompozytorów i pisarzy. Zdefiniowany w latach 90. XIX wieku zakopiański styl opierał się na elementach kultury góralskiej, w szerszym pojęciu obejmuje wszystkie przejawy przenikania ludowej sztuki Podhala do kultury narodowej.
zobacz więcej

Wernisaż w Czerwonym Dworze "Dzwony, dzwonki, turliki..." Ludwisarstwo Władysława Kulawiaka

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula
oraz Zakopiańskie Centrum Kultury
zapraszają na wernisaż w Czerwonym Dworze:
 
"Dzwony, dzwonki, turliki..." Ludwisarstwo Władysława Kulawiaka.
 
19 czerwca 2019 r., godz. 17:00
Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27, 34-500 Zakopane
zobacz więcej

30th Euro-Lambretta 2019 Poland

W dniach 13-16.06.2019 r. w Zakopanem Lambretta Club Polska organizuje imprezę o zasięgu europejskim, pod nazwą „30 EUROLAMBRETTA – Zakopane 2019 r.” Jest to pierwsze takie w Polsce, historyczne spotkanie właścicieli, a zarazem miłośników i pasjonatów zabytkowych skuterów włoskich marki LAMBRETTA, w którym bierze udział ok. 1000 uczestników z całej Europy, USA, Australii i kilka osób z egzotycznych krajów, jak chociażby z Wietnamu.

zobacz więcej

Festiwal sportowo – muzyczny Hunt Run!

4 – 7 lipca 2019 w Białce Tatrzańskiej, w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska, odbędzie się największy w Polsce Festiwal sportowo – muzyczny Hunt Run!

zobacz więcej

Wystawa - Wspólne drogi malarskie

Wspólne drogi malarskie Władysław Jarocki oraz Stanisław Chomiczewski, Adam Marczukiewicz, Paweł Kotowicz, Andrzej Borowski, Tomasz Klimczyk

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza i Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa serdecznie zapraszają od 22.06 do 8.09.2019 do pracowni Władysława Jarockiego, będącej częścią ekspozycji Muzeum Jana Kasprowicza, na nową wystawę rozpoczynającą okres wakacji „Wspólne drogi malarskie”.

zobacz więcej

II BIEG HASIORA

Serdecznie zapraszamy 16 czerwca 2019 do udziału w II Biegu Hasiora, organizowanym tym razem w ramach jubileuszu 130-lecia Muzeum Tatrzańskiego! W tym roku, oprócz kategorii open oraz kategorii wiekowych, przewidzieliśmy także kategorię specjalną dla pracowników muzeów.

zobacz więcej

Spotkanie „Początki plakatu polskiego”

„Początki plakatu polskiego” – 13 czerwca 2019 godz. 18:00 spotkanie towarzyszące wystawie „Zakopane zaprasza. Plakaty 1906-1948”. Galeria Sztuki XX w. Willa Oksza. Oddział Muzeum Tatrzańskiego, Hr. Władysława Zamoyskiego, Zakopane.

zobacz więcej

192. Wieczór na Harendzie. Spotkanie z Justyną Bargielską

8 czerwca 2019 rozmowę z Justyną Bargielską o najnowszym - wydanym po pięcioletniej przerwie - tomie poetyckim "Dziecko z darów" (Wydawnictwo Wolno, 2019) w Domu Poezji poprowadzi Karol Jaworski. Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda, Zakopane, godz. 19:00.

zobacz więcej

52. Międzynarodowy Turniej Kolarski OKOLO TATIER 2019

52. Międzynarodowy Turniej Kolarski OKOLO TATIER 2019 organizowany przez Cykloklub Nižná odwiedzi Zakopane 7 czerwca 2019 r. (piątek) w godz. od 10.00 do 13.30. 

Jest to coroczne wydarzenie, w którym uczestniczy około 800 rowerzystów. Peleton rowerowy rozpocznie się w słowackiej wsi Nižná, skąd kolarze wyruszą w małych grupach w kierunku Trsteny, na przejście graniczne Sucha Hora i dalej przez Chochołów, Ciche, Czerwienne, Gubałówkę, Kościelisko i Zakopane w kierunku przejścia granicznego Łysa Polana. 

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i zachęcamy do kibicowania.

zobacz więcej

Wieczór w Czerwonym Dworze "Wielka Krokiew - od regla do sacrum"

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają 3 czerwca 2019 o godz. 18:00 na Wieczór w Czerwonym Dworze: "Wielka Krokiew - od regla do sacrum". Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski - polski historyk sportu, pracownik w Dziale Edukacji, Promocji i Kontaktów Międzynarodowych Muzeum Tatrzańskiego im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Willa Czerwony Dwór, Kasprusie, Zakopane.

zobacz więcej

Promocja książki prof. Jerzego M. Roszkowskiego „Walka o Morskie Oko w Tatrach 1811-1909”

Tatrzańska Agencja Promocji i Kultury zaprasza na promocję książki prof. Jerzego Roszkowskiego pt. „Walka o Morskie Oko w Tatrach 1811-1909” w dniu 5 czerwca 2019 r. godz. 18:00 w domu wczasowym „Jasny Pałac”.

zobacz więcej

191. Wieczór na Harendzie: W Sercu Witkacji. Spotkanie z Janem Gondowiczem i Elizą Kącką

1 czerwca 2019 Goście Harendy porozmawiają o Witkacym w Witkacji (gdzie zaproszą jeszcze kilku innych bohaterów). Odpytają się również wzajem ze swoich najnowszych książek: "Czekając na Golema" (Wydawnictwo NISZA, 2019) i "po drugiej stronie siebie" (Lokator 2018).

zobacz więcej

Ciasteczkowy Dzień Dziecka

2 czerwca 2019 - tylko tego dnia całodniowe bilety wstępu do Strefy Basenów dla dzieci do lat 16 stu dostępne będą w kasach kompleksu za symboliczną kwotę 1 zł. Wszystkie pozostałe osoby za taki sam bilet zapłacą natomiast 30 zł.

zobacz więcej

IV Sprzątanie Potoku Zakopianka

1 czerwca 2019 wydarzenie ,,Sprzątanie Potoku Zakopianka" ma na celu oczyszczenie możliwie jak najdłuższego fragmentu potoku Zakopianka ze śmieci. Zaśmiecanie rzek, łąk i lasów jest niestety w dalszym ciągu ogromnym problemem na Podhalu. Dzięki dobremu nagłośnieniu wydarzenia w mediach budujemy świadomość ekologiczną oraz edukujemy, że nie wolno śmiecić. Jako koło PZW realizujemy w ten sposób jeden z celów statutowych jakim jest ochrona środowiska. Organizator: Koło PZW Zakopane, e-mail: mirekwnuk14@gmail.com telefon: 604252393

zobacz więcej

Wieczór w Muzeum Tatrzańskim „Norweskie ślady Nart” w ramach Święta Małopolski

1.06.2019 (sobota), godz. 18:00

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25

 

Podczas spotkania będzie można posłuchać opowieści inspirowanych północą, m.in. o polarnikach norweskich: Roaldzie Amundsenie i Fridtjofie Nansenie, skoczkach z Kongsbergu, bogatych tradycjach narciarstwa biegowego w Norwegii i narciarstwie wędrownym w górach Tafjordfjella i Alpach Sunmorskich. Nie zabraknie także staronormańskich sag na temat narciarza Hemminga.

zobacz więcej

Wernisaż wystawy PORTRETY W WITKACYM

“Portrety w Witkacym” to cykl kilkunastu namalowanych przeze mnie portretów olejnych przedstawiających aktorów Teatru Witkacego. Są to największe portrety jakie namalowałam do tej pory, a tworzenie zajęło mi ostatnie kilka miesięcy. Wernisaż odbędzie 25 maja 2019 r. o godzinie 18:00 w Teatrze Witkacego w Zakopanem podczas którego wystąpi w duecie Maria Holka i Alek Baszun zespół Retrospektakl, a także Agata Siemaszko! Uwaga podczas wernisażu odbędzie się losowanie w którym będzie można wygrać kilka wybranych, oprawionych szkiców z cyklu.

zobacz więcej

Wernisaż fotografii: Some Days I Just Dream Of Norway

WERNISAŻ 24.05.2019 18:00

Wystawa będzie dostępna do 23.06.2019 w godzinach otwarcia Dworca.

Dworzec Zakopane, Krupówki 12, Zakopane

Wydarzenie jest częścią Krakow Photo Fringe

zobacz więcej

Koncert etno-jazzowy Harmony Trejo

Zbliżająca się Noc Muzeów będzie miała także ciekawe akcenty muzyczne. Zapraszamy o godz. 19:30 przed gmach główny Muzeum Tatrzańskiego na koncert etno-jazzowy Harmony Trejo w składzie:

Jakub Hubicki - akordeon
Bartek Chojnacki - kontrabas
Maciej Cisło - gitara
Patryk Zakrzewski - instrumenty perkusyjne.

zobacz więcej

Małopolskie Dni Rodziny w Muzeum Tatrzańskim

W maju już po raz kolejny Marszałek Województwa „oddaje klucze” do regionu małopolskim rodzinom, zapraszając wszystkich Małopolan do włączenia się w regionalne obchody „Małopolskich Dni Rodziny”. Z tej okazji zaproponowaliśmy wstęp dla rodzin na hasło „Małopolskie Dni Rodziny” do jednej z naszych filii. W dniu 19 maja 2019 r. (niedziela) o pełnych godzinach, zaczynając od godz. 10:00 startujemy z oprowadzaniem po Muzeum Powstania Chochołowskiego (ostatnie oprowadzanie o godz. 13:00).

zobacz więcej

Spektakl słowno-muzyczny "Dar i tajemnica"

Zapraszamy na koncert z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 40-lecia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

zobacz więcej

Wernisaż wystawy "Schronisko dla wiedzy o Tatrach i Podhalu"

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wernisaż wystawy 
"Schronisko dla wiedzy o Tatrach i Podhalu"

Gmach główny, ul. Krupówki 10
18 maja 2019 (sobota)
godz. 18:00

zobacz więcej

RUSZYŁY ZAPISY NA BIEG HASIORA!

Start: Kuźnice
Meta: Galeria Władysława Hasiora
Dystans: 5km

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Biegu Hasiora, organizowanym tym razem w ramach jubileuszu 130-lecia Muzeum Tatrzańskiego!
W tym roku, oprócz kategorii open oraz kategorii wiekowych, przewidzieliśmy także kategorię specjalną dla pracowników muzeów (szczegóły w regulaminie).

zobacz więcej

Zakopiańska Kolekcja Sztuki Galerii Pegaz i Miejskiej Galerii Sztuki

Zakopiańska Kolekcja Sztuki
Galerii Pegaz i Miejskiej Galerii Sztuki
Malarstwo, rzeźba, grafika, tkanina
17 maja - 14 lipca 2019
wernisaż wystawy w piątek 17 maja 2019 o godz. 17:00
ul. Krupówki 41
 
Serdecznie zapraszamy na wystawę, na której po raz pierwszy jednocześnie prezentujemy dzieła z dwóch zakopiańskich kolekcji: Miejskiej Galerii Sztuki i Galerii Pegaz (własność Urzędu Miasta Zakopane). W kolekcjach znajdują się prace m.in.: Henryka Burzca, Barbary Gawdzik Brzozowskiej, Antoniego Kenara, Andrzeja Gałka, Władysława Hasiora, Jerzego Panka, Mieczysława Wejmana, Jerzego Nowosielskiego, Zenona Pokrywczyńskiego, Stanisława Rodzińskiego, Arkadiusza Walocha, Jerzego Jędrysiaka, Jacka Waltosia, Adama Smolany, Urszuli Kołaczkowskiej, Jacka Hajnosa.
zobacz więcej

PAPIESKA MAJÓWKA NA BACHLEDÓWCE

Wójt Gminy Czarny Dunajec
Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec
Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Związek Podhalan Oddział Czerwienne
zapraszają na

PAPIESKĄ MAJÓWKĘ NA BACHLEDÓWCE

Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej

11 maja 2019 r.

w Klasztorze oo Paulinów na Bachledówce

Rozpoczęcie godz. 9.00

zobacz więcej

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH
11 maja 2019 (sobota)
 
Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniach promujących projekty realizowane przez Muzeum Tatrzańskie w ramach Funduszy Europejskich. Tego dnia po praz pierwszy po remoncie zostanie udostępnione dla zwiedzających Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje. To jedyna okazja, żeby zobaczyć wnętrze muzealne chałupy Gąsieniców Sobczaków jeszcze przed aranżacją wystawy.
zobacz więcej

12. msza na szczycie Kasprowego Wierchu

W niedzielę 5 maja na szczycie Kasprowego Wierchu już po raz 12. spotkają się miłośnicy gór oraz Zakopanego i Podhala, aby wziąć udział w wyjątkowej mszy świętej. Uroczystość pod hasłem „Bliżej nieba, bliżej siebie” obok wymiaru religijnego będzie też okazją do podzielenia się wspomnieniami oraz uhonorowania osób najbardziej zasłużonych dla Tatr.

zobacz więcej

Występ zespołu regionalnego "Wiyrchowianie"

4 maja 2019 godz. 20.00 - Występ zespołu regionalnego "Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej. Zapraszamy do Domu Ludowego. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska.

zobacz więcej

DOŁĄCZ DO AKCJI "NIEPODLEGŁA – #MOJAFLAGA"!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkie Polki i Polaków oraz przyjaciół Polski do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej przy okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z flagą i opublikować je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga i #niepodległa.
 
 
zobacz więcej

Parada Jazzowa (16. Wiosna Jazzowa)

Parada Jazzowa 30 kwietnia 2019 (wtorek) godz. 12:00 Funny Fellows (SK) Ulice Zakopanego

zobacz więcej

Koncerty - Michał Przerwa-Tetmajer i Romuald Erenc w ramach Wiosny Jazzowej Zakopane 2019

Serdecznie zapraszamy na fenomenalny występ Michała Przerwy-Tetmajera, w ramach tegorocznego projektu Jazzowe Zakopane. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia w Hotelu Aries & Spa o godzinie 15:45.

Szczególnie godnym uwagi koncertem będzie występ „Od wariacji do improwizacji” w wykonaniu gitarzysty klasycznego, Romualda Erenca, 1 maja o godzinie 13:00.

zobacz więcej

XXXV Muzykowanie na Duchową Nutę

W dniach 27-28 kwietnia 2019 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbędzie się Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków "XXXV Muzykowanie na Duchową Nutę".

zobacz więcej

Spotkanie autorskie z Janem Nowickim

Zapraszamy na spotkanie z fantastycznym artystą. Zapraszamy na spotkanie z aktorem, który zagrał w ponad 240 filmach, autorem kilku książek, autorem wierszy, piosenek i kolęd. 25 kwietnia 2019 godz. 18:00 Astoria - Willa Literatów, Droga Do Białego, Zakopane.

zobacz więcej

5. DZIEŃ NARCIARZA W MUZEUM TATRZAŃSKIM

Na zakończenie sezonu zimowego po raz kolejny Muzeum Tatrzańskie zaprasza na Dzień Narciarza. To spotkanie narciarzy, skiturowców, zawodników i sympatyków narciarstwa pełne dawnych narciarskich historii, prezentacji multimedialnych, ciekawych wystąpień i spotkań z interesującymi ludźmi. Poniżej program naszego spotkania. Serdecznie zapraszamy!

27.04.2019 (sobota) – zaczynamy o godz. 16.50, gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

zobacz więcej

ZAKOPANE ZAPRASZA. PLAKATY 1906-1948

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
filia Muzeum Tatrzańskiego
3 kwietnia – 23 czerwca 2019
 
Wyjątkowe zaproszenie do Zakopanego pierwszej połowy XX wieku przedstawione w kolekcji unikatowych plakatów artystycznych z lat 1906-1948. Na nowej wystawie w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza eksponowane są plakaty, które zrealizowali najwięksi polscy twórcy, tacy jak Stefan Norblin, Stefan Osiecki, Jerzy Skolimowski, Kazimierz Mann. Najstarszym prezentowanym plakatem jest dzieło anonimowego twórcy, reklamujące „Wieczór pieśni Zygmunta Zawrockiego w Lilianie” z 1906 roku.
zobacz więcej

HENRYK BURZEC – RZEŹBA w setną rocznicę urodzin artysty

Zakopiańskie Centrum Kultury od 13 kwietnia zaprasza do Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór na wernisaż wystawy prac Henryka Burzca - legendarnego rzeźbiarza, ucznia Xawerego Dunikowskiego, blisko powiązanego z Zakopanem.

Wernisaż 13 kwietnia 2019 r. godz. 16:00

Wystawa czynna 13 kwietnia – 12 maja 2019, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27. Wstęp Wolny
 

zobacz więcej

Warsztaty podróżnicze „Poznajemy Świat”

Zapraszamy na
warsztaty podróżnicze
„Poznajemy Świat”
Ktoś „inny” to przede wszystkim ktoś wyjątkowy.
Dlatego przemierzymy świat, poznając zwyczaje, sposoby witania się
i warunki życia Dzieci Świata
zobacz więcej

KULTURALNE KALENDARIUM ZAKOPANEGO - WIOSNA 2019

KULTURALNE KALENDARIUM ZAKOPANEGO
KWIECIEŃ 2019 – MAJ 2019
zobacz więcej

Monotypia - warsztaty graficzne dla dzieci

Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem zapraszają 6 kwietnia 2019 o godz. 12:00 dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty graficzne w technice monotypii do Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem. Warsztaty odbędą się w ramach wystawy "Salon Marcowy 2019" prezentującej twórczość trzech wybitnych grafików: Józefa Gielniaka, Tadeusza Kulisiewicza i Władysława Skoczylasa.

zobacz więcej

Wystawa Krokusy na Harendzie. Władysław Jarocki - Bartosz Jancik

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza i Zofia Weiss Gallery serdecznie zapraszają do pracowni Władysława Jarockiego, będącej częścią ekspozycji Muzeum Jana Kasprowicza, na nową wystawę na pożegnanie zimy „Krokusy na Harendzie”. Wernisaż: 31.03.2019 o godz. 12:00.

zobacz więcej

Szkolenie i warsztataty w ramach realizacji projektu EKO FAMILY

W imieniu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej z Zakopanego zapraszamy do udziału w szkoleniu i warsztatach w ramach realizacji projektu EKO FAMILY w ramach programu grantowego „Nasze Powietrze”.  

Problem smogu dotyczy nas wszystkich, bo największy wpływ na jakość powietrza mamy my sami.  Walka ze smogiem to przede wszystkim wymiana starych piecy na ekologiczne źródła energii, ale również zmiana naszych nawyków na bardziej przyjazne środowisku. KAŻDY z NAS może zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko !   

zobacz więcej

Razem dla Adasia – koncert charytatywny

Kościelisko Music Trail Festival i Tatrzański Park Narodowy pomagają!

Razem dla Adasia – koncert charytatywny

Piotr Rogucki, Błażej Król, Kapela Góralska Tatrzańskiego Parku Narodowego i  White Elephant na scenie Domu Ludowego w Kościelisku

 

29 marca, o godzinie 19:00 w Domu Ludowym w Kościelisku rozpocznie się wydarzenie niezwykłe. Podczas tego wieczoru będzie można spotkać się z artystami wspaniałymi, jak cel który nam przyświeca – chęć pomocy Adasiowi! Postanowiliśmy połączyć siły - organizatorzy Kościelisko Music Trail Festival jako imprezy, która wpisuje się w kulturalny kalendarz Podhala i dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego, instytucji świadomej, wychodzącej daleko poza utarty schemat działania, silnie związanej z losem ludzi żyjących u podnóża Tatr. Dlatego do projektu zaprosiliśmy wspaniałych gości: Piotra Roguckiego, Błażeja Króla, White Elephant, wystąpi również dla Was Kapela Góralska Tatrzańskiego Parku Narodowego, w której na basach gra sam dyrektor, Szymon Ziobrowski. Spotkanie poprowadzą założycielki i redaktorki bloga Hop Cup: Agnieszka Gąsienica-Giewont i Joanna Łapka.

zobacz więcej

Gmina Kościelisko - kalendarz imprez 2019/03

Gmina Kościelisko

kalendarz imprez 2019/03

zobacz więcej

189. Wieczór na Harendzie

189. Wieczór na Harendzie - 2 marca 2019 godz. 17:00 Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda 12 A, Zakopane.

„Wieczory na Harendzie” to wieloletnia tradycja spotkań literackich w domu Jana i Marii Kasprowiczów – obecnie muzeum, na które zapraszani są ludzie pióra, kultury, sztuki i nauki. Gościem spotkania będzie Karol Samsel, doktor Wydziału Polonistyki, doktorant filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, laureat Nagrody im. Władysława Broniewskiego, Zwycięzca wielu konkursów poetyckich. Zdobył I nagrodę w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Jesienna Chryzantema”, I nagrodę w XV Ogólnopolskim Konkursie im. D. Maliszewskiego. Redaktor "Zeszytów Poetyckich". Członek Związku Literatów Polskich.

zobacz więcej

Spektakl ONI czyli Ha!Sio(R) w Galerii Wł. Hasiora

ONI - Ha!Sio(R), czyli nie drażnić kota - inspiracja - St. I. Witkiewicz „ONI”. 1 marca 2019 godz. 20:15 Galeria Władysława Hasiora, Jagiellońska 18 b, Zakopane. Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 18. roku życia!

zobacz więcej

Wykład Cezarego Michno w ramach wystawy "Od-nowa"

Rozpoczynamy cykl spotkań z młodymi artystami "Przedwiośnia" i "Od-nowy" - wystaw prezentowanych w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem. Jako pierwszy w ramach ekspozycji "Od-nowa" swoje dokonania w dziedzinie konserwacji rzeźby zaprezentuje Cezary Michno - absolwent Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Serdecznie zapraszamy! Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego, Krupówki, Zakopane. 28 lutego 2019 godz. 12:00

zobacz więcej

"Arabska Noc" spektakl wokalno - taneczny w kawiarni Kmicic

To muzyczna, wokalna i taneczna podróż do tajemniczej i fascynującej krainy Orientu. W spektaklu usłyszycie Państwo największe, porywające hity muzyki arabskiej – zarówno klasyczne, jak i współczesne oraz obejrzycie zjawiskowe układy taneczne. W tym wyjątkowym, urzekającym spektaklu orientalnym muzyka, śpiew i melodia ciała stapiają się w jedno. Nasz spektakl pozwala widzom w jednej chwili przenieść się w uwodzący egzotyką, zmysłowymi tańcami, orientalnymi zapachami i oszałamiającą muzyką, tajemniczy i magiczny świat Orientu… 23 lutego 2019 godz. 19:00, Stanisława Staszica 11 a, Zakopane.

zobacz więcej

Koncert "Fortepian uskrzydlony: Chopin-Szymanowski"

23 lutego (sobota) odbędzie się koncert z okazji Jubileuszu 140 – lecia Muzeum Narodowego w Krakowie :“Fortepian uskrzydlony: Chopin-Szymanowski”, podczas którego wystąpi utytułowany pianista Marek Szlezer. W programie koncertu znajdą się utwory Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Słowo o muzyce: dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AM Kurator ds. programowych "Atmy". Wstęp na koncert jest wolny.

zobacz więcej

Warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci pt. „Zimowe tęsknoty”

22 lutego (piątek) zapraszamy na warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci pt. „Zimowe tęsknoty”, prowadzone przez Katarzynę Maziarz- autorkę najnowszej książki dla dzieci „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”, wydanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie.

zobacz więcej

Promocja tomiku poezji pt. "Czarna załoga" Jadwigi Maliny

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego zapraszają na promocję tomiku poezji pt. “Czarna załoga" Jadwigi Maliny - 22 luty 2019 r. /Piątek/ godz. 18.00 Spotkanie poprowadzi Michał Zabłocki. Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, os. Łukaszówki 4a. Wstęp wolny.

zobacz więcej

34 Urodziny TEATRU WITKACEGO

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TRZYDNIOWE UROCZYSTOŚCI URODZINOWE W TEATRZE WITKACEGO. W dniach 21-23 lutego 2019 zapraszamy na coroczne obchody powstania zakopiańskiej sceny - w tym roku to 34. Urodziny Teatru Witkacego oraz 134. rocznica urodzin Patrona Teatru – Stanisława Ignacego Witkiewicza.

zobacz więcej

Koncert „W poetyce Hasiora: sztuka prowokacji dźwiękiem”

20 lutego 2019 (środa) godz. 16.00
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 
Serdecznie zapraszamy na koncert „W poetyce Hasiora: sztuka prowokacji dźwiękiem”. Wystąpią: Wioletta Strączek (flet), Klaudia Syjud ( fortepian). Słowo o muzyce opowie Agata Stojewska ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku.
zobacz więcej

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa - "TANGOLINA - flying cirques"

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa Zakopane - 23.02.2019 "TANGOLINA - flying cirques" Live music. Porywające show. Jedyny taki cyrk, jakiego nie znacie. Godz 20:00. Rezerwacja biletów pod numerem 795 540 278

zobacz więcej

Zabawa Karnawałowa w Kościelisku 2019

16.02.2019
godzina: 20:00
Dom Ludowy, Kościelisko Chotarz 453
 
Zapraszamy na Zabawę Karnawałową organizowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. Temat przewodni: "ZGADNIJ, KIM JESTEM?" (postać z filmu) - zabawa przy muzyce zespołu AKORD z Żywca
zobacz więcej

Koncert Młodzieżowej Orkiestry "Jutrzenka"

W czwartek 14 lutego 2019 o godz. 16.00 na Placu Niepodległości wystąpi "Młodzieżowa Orkiestra Góralska "JUTRZENKA". Orkiestra powstała w 2008 roku, grają w niej wszyscy zaawansowani uczniowie Krzysztofa Trebuni-Tutki, lidera Zespołu Trebunie-Tutki i Kapeli Karpackiej "Śleboda". Krzysztof Trebunia-Tutka to również nauczyciel dyplomowany muzyki góralskiej, laureat konkursów muzyki tradycyjnej, np.: "Złotego Zbyrcoka" w Konkursie Instrumentalistów Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w 2008 r., I miejsca w Konkursie Multiinstrumentalistów Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu w 2012 r. Odznaczony m.in. Brązowym Medalem "Zasłużony Sztuce - Gloria Artis" w 2014 r., "Złotym Krzyżem Małopolski" w 2015 r., "Zasłużony dla Kultury Polskiej" w 2013 r.

zobacz więcej

ZAWODY W NARCIARSTWIE BIEGOWYM Z OKAZJI 173 ROCZNICY POWSTANIA CHOCHOŁOWSKIEGO

ZAWODY W NARCIARSTWIE BIEGOWYM
Z OKAZJI 173 ROCZNICY POWSTANIA CHOCHOŁOWSKIEGO
17 luty 2019 (niedziela)
rozpoczęcie godz. 10.00
Trasy biegowe w Chochołowie przy Termach Chochołowskich
Udział w zawodach bez ograniczeń ilościowych.
Regulamin zawodów oraz karta zgłoszenia
na stronie www:
zobacz więcej

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa - roztańczone WALENTYNKI i "Roztańczone nogi"

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa Zakopane - 16.02.2019 roztańczone WALENTYNKI i "Roztańczone nogi" dla tych którzy uwielbiają karnawałowe szaleństwo. Live music, godz. 20:00. Rezerwacja biletów pod numerem 795 540 278

zobacz więcej

Finisaż wystawy ROBOTY RĘCZNE. REZYDENCJA ARTYSTYCZNA KATARZYNY DEPTY–GARAPICH I MAŁGORZATY MARKIEWICZ

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy ROBOTY RĘCZNE. REZYDENCJA ARTYSTYCZNA KATARZYNY DEPTY – GARAPICH I MAŁGORZATY MARKIEWICZ, który odbędzie się w Galerii Władysława Hasiora 13 lutego 2019 o godz. 18.00

zobacz więcej

O Tomaszu Mackiewiczu w zakopiańskim Dworcu

W najbliższy piątek (8 lutego) Empik zaprasza na spotkanie z Dominikiem Szczepańskiem, autorem książki „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza”. Spotkanie odbędzie się w klubie Dworzec w Zakopanem.

 

Dominik Szczepański

8 lutego, godz. 18:00

Dworzec, Zakopane, ul. Krupówki 12

zobacz więcej

HERBATKA Z HASIOREM „O tym jak Władysław Hasior został rzeźbiarzem”

9.02.2019 (sobota)
Godz. 10.30
Galeria Władysława Hasiora
ul. Jagiellońska 19
34-500 Zakopane
 
Zapraszamy do Galerii Władysława Hasiora na gorącą herbatę i opowieść o sztuce wybitnego artysty. Będziemy poznawać ekspozycję oraz przy herbacie rozmawiać o tym jak Władysław Hasior rozpoczął swoją przygodę ze sztuką, dlaczego zaczął rzeźbić w ziemi i do czego służył mu Notatnik Fotograficzny.
zobacz więcej

Przegląd filmów nominowanych do OSCARA 2019

Zakopiańskie kino studyjne MIEJSCE zaprasza od 1 do 28 lutego 2019 na PRZEGLĄD FILMÓW NOMINOWANYCH DO OSCARA 2019

zobacz więcej

WYSTAWA CZASOWA HASIOR +

Wystawa czasowa Hasior +
Galeria Władysława Hasiora, Jagiellońska 18 b
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Dwudziesty trzeci stycznia – trzydziesty pierwszy maja 2019
 
W 2018 roku świętowaliśmy jubileusz Władysława Hasiora. Jednak w nowym roku nie zapominamy o twórczości tego wybitnego artysty. Zapraszamy do Galerii na poszerzoną ekspozycję asamblaży Hasiora. Zwiedzający będą mogli zobaczyć praktycznie całą kolekcję zgromadzoną w Muzeum Tatrzańskim, w tym także obiekty bardzo rzadko pokazywane na wystawach Władysława Hasiora. Podobnie jak w przypadku innych eksponatów, które prezentowane są na naszej wystawie stałej, te również odnoszą się do znanych tematów z historii sztuki, Biblii czy mitologii.
zobacz więcej

To i owo o dawnych śniegach

5 lutego (wtorek) godz. 17
Gmach główny
Muzeum Tatrzańskie
 
Narciarz jeździ po śniegu. Prawda znana powszechnie i fakt, ale jeśli śnieg, to jaki? Czy fantastyczny puch, wiosenny firn, zawsze pachnący lawiną, styczniowy boraks, czy też szreń łamliwa, czarna rozpacz i jasna cholera w świecie tatrzańskich śniegów. O tym wszystkim opowiemy na podwieczorku muzealnym. Serdecznie zapraszamy!
zobacz więcej

KARŁOWICZ in MEMORIAM - KONCERT SYMFONICZNY 8 LUTEGO 2019 w ZAKOPANEM

W imieniu organizatorów Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne –

KONCERT SYMFONICZNY w 110 rocznicę śmierci Mieczysława Karłowicza.   

TERMINY: 08. 02. 2019  piątek,  godz. 20:00

MIEJSCE:  Kościół Św. Krzyża, ul. Chałubińskiego 30 w Zakopanem

BILETY: EVENTIM. PL   

zobacz więcej

Zimowa przygoda z folklorem w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej

W każdy feryjny wtorek od 11.00 do 13.00 zapraszamy dzieci na "Zimową przygodę z folklorem". Będą góralskie zabawy, malowanie na szkle, taniec góralski i kto wie co jeszcze... Z całą pewnością będzie wesoło, kreatywnie i bez nudy.

zobacz więcej

FERIE ZIMOWE W MUZEUM TATRZAŃSKIM - Góralskie inspiracje

W środy i piątki o godz. 11:00 (16, 18, 23, 25, 30 stycznia, 1, 6, 8, 13,15,20,22 lutego)

zobacz więcej

Koncert Hanki Rybki

Koncert w ramach X Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych - 1 lutego 2019 godz. 17:00 Kościół Świętego Jana, Harenda 12, Zakopane.

 

HANKA RYBKA – wokalistka dla której muzyka była i jest naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Jak sama przyznaje, śpiewa od zawsze. Już jako młoda dziewczyna wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych. Po ukończeniu studiów współpracowała ze znakomitymi artystami scen polskich. Jej możliwości wokalne sprawiły, że od wielu lat istnieje w świecie muzyki improwizowanej, jazzie będąc zapraszaną przez znakomitych muzyków i odwiedzając sceny Europy i Ameryki.

zobacz więcej

Zaproszenie na wernisaż wystaw "Przedwiośnie" i "Od-nowa"

Wernisaż wystaw "Przedwiośnie" i "Od-nowa"
1 lutego 2019

zobacz więcej

Spotkanie „Tatry – źródłem inspiracji i kolebką niepodległości”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie „Tatry – źródłem inspiracji i kolebką niepodległości” w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, 120. rocznicę odkrycia polonu i radu oraz 120. rocznicę powstania sanatorium przeciwgruźliczego w Kościelisku. Muzeum Tatrzańskie Gmach Główny, ul. Krupówki 10, 31 stycznia, godz. 17.

zobacz więcej

Sztuka teatralna „Portki”

W środę 30 stycznia 2019 r. o godz. 20.00 Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka wystawi sztukę "Portki". Komedia ta napisana została przez Józefa Pitoraka kiedy to zmiany kulturowe zachodzące w połowie ubiegłego wieku dosięgły również i górali: z „miasta” przyszło „nowe” - intrygujące, ciekawe, atrakcyjne. Ale czy na pewno?  Czy w sercach bukowiańskich gospodarzy nowoczesność zdoła zastąpić tradycję? Jaki wpływ na codzienne życie będą miały odwiedziny niespodziewanych gości? Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”, ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska.

zobacz więcej

Koncert „Noc na syćkie świata strony”

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula 

Zakopiańskie Centrum Kultury 

zapraszają na koncert : 

Noc na syćkie świata strony”

kolędowanie z Tatrzańskim Chórem Szumny 

31 stycznia 2019 r., godz. 17:00

Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27, 34-500 Zakopane

zobacz więcej