Za nami uroczysta Gala "Marka Tatrzańska" znamy już tegorocznych laureatów tego prestiżowego certyfikau jakości.
W środowy wieczór 20 listopada 2013 roku w Zakopanem odbyła się już po raz kolejny uroczysta gala, podczas której wręczono statuetki „Marki Tatrzańskiej”. W „Jasnym Pałacu” siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, promocji i Kultury prestiżowym certyfikatem jakości zostali uhonorowani najlepsi z najlepszych z powiatu tatrzańskiego.
Marka Tatrzańska – to lokalny certyfikat jakości, ustanowiony przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Ma przyczynić się do gwarantowania najwyższej jakości usług i produktów oferowanych nabywcom, obronić ich przed podróbkami i tandetą, a także - co nie mniej ważne - podnosić prestiż i wizerunek nagrodzonych.
Certyfikat ten jest tożsamy z zachowaniem tradycji regionu poprzez odpowiedni poziom przekazu – muzyka, rękodzieło czy architektura góralska. Umożliwia czytelne określenie produktu; jego jakości, składu, związku z regionem i wpływie na odbiór regionu.
Dla posługujących się symbolem Marki Tatrzańskiej stanowi też wartość komercyjną umożliwiając przez to podniesienie ceny towaru lub usługi – markowe produkty nie należą do tanich. Istotnymi cechami są związek z terenem Powiatu Tatrzańskiego, identyfikacja z regionem i miejscem w jakim są wytwarzane. Mogą to być np. usługi, wyroby artystyczne, produkt żywnościowy, oferta turystyczna lub inne działanie zasługujące dzięki swojej unikalności na wyróżnienie logo Marki Tatrzańskiej.
Produkty, którym przyznany zostanie Certyfikat powinny być w ciągłej sprzedaży i ogólnie dostępne. Dla nabywcy z kolei produkt wyróżniony Marką Tatrzańską stanowi gwarancję właściwego wyboru podnosząc jego prestiż.
Skład Kapituły :
Do Marki Tatrzańskiej nominowano:
Kapituła wyłoniła zwycięzców logo Marka Tatrzańska:
I kategoria dla artykułów spożywczych:
Szymkówka Sp. z o.o.
Karczma widokowa „Szymkówka” – za podawaną w karczmie „Szymkówka” produktu gastronomicznego o charakterze regionalnym – Pulpeciki Jagnięce w Sosie Borowikowym w ” Kosorze Oscypkowym”
Informacja o Laureacie - pobierz
II kategoria dla wyrobów i produktów rękodzielniczych:
Andrzej Bukowski Palorz – artysta ludowy
Informacja o Laureacie - pobierz
III kategoria dla bazy gastronomicznej, handlowej, noclegowej oraz usługowej na terenie Powiatu Tatrzańskiego:
Bazar Polski - za przedsięwzięcie o charakterze kompleksowym kulturalno- usługowym, podkreślające szczególne zakończenie uhonorowania roku Władysława hr. Zamoyskiego
Informacja o Laureacie - pobierz
IV kategoria dla twórców i działaczy kultury:
Regionalny Zespół „ REGLE”
Informacja o Laureacie - pobierz
V kategoria dla przedsięwzięć i imprez kulturalnych oraz ważnych społecznie inicjatyw:
Impreza kulturalna pod nazwą: „Ogólnopodhalańskie wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki”
Informacja o Laureacie - pobierz