W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zapraszamy w niedzielę 22 września na scenę plenerową w Kościelisku.
Wydarzenie, będące częścią Tatrzańskich Wici odbędzie się w niedzielę 8 września na scenie plenerowej w Dzianiszu (Dzianisz Borki).
Kolejna edycja "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu przechodzi do historii
18 sierpnia w Gminie Poronin świętowano XXII Dzień Misia, Miodu i Bartników
15 sierpnia w Czarnej Górze odbył się jubileuszowy, XX Festyn Czarnogórski - ponownie w ramach Tatrzańskich Wici, który przyciągnął tłumy mieszkańców i gości. Stacja narciarska Koziniec SKI stała się tego dnia centrum regionalnej kultury, zabawy i rodzinnych atrakcji.
Zapraszamy do Poronina już w najbliższą niedzielę 18 sierpnia.
Bądzcie z nami!
Gaździną Roku 2024 została Maria Bobak Gronicka z Bukowiny Tatrzańskiej
Już w najbliższą niedzielę 11 sierpnia zapraszamy do Gliczarowa
3 sierpnia w sobotę zapraszamy na ,,Wybór Cepra i Ceperki Roku", zaś w niedzielę na ,,Wybór Harnasia Roku"
W niedzielę 28 lipca w Jurgowie odbyła się kolejna impreza w ramach XXII Tatrzańskich Wici - XXI Dzień Polowaca.
Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Kaplicy na Płazówce, po mszy odbył się paradny przejazd wozami konnymi na plac przy OSP Witów, gdzie nastapiło oficjalne otwarcie imprezy i rozpalenie watry przez organizatorów.
Zapraszamy do Witowa w niedzielę 28 lipca
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na XXI Dzień Polowaca w Jurgowie
Dnia 14 lipca 2024 roku w Białym Dunajcu odbyła się jedna z najatrakcyjniejszych imprez kulturalnych współorganizowanych przez Związek Podhalan.
Zapraszamy do Białego Dunajca już w najbliższą niedzielę.
Jubileuszową, XX edycję Tatrzańskich Wici 2021 rozpoczynamy w tym roku od Memoriału im. Stanisława Trebuni-Tutki "XVIII Dunajeckie Granie" w Białym Dunajcu! Spragnionych sportowych emocji serdecznie zapraszamy na to wydarzenie już w niedzielę 11 lipca!
W poniedziałek, 12 kwietnia organizatorzy „Tatrzańskich Wici” porozumieli się w sprawie tegorocznej edycji wydarzenia. Pomimo niepewnej sytuacji związanej z epidemią podjęto pewne decyzje.
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury i poszczególni organizatorzy imprez w ramach „Tatrzańskich Wici” podjęli decyzję, że w tym roku XIX edycja wydarzeń odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Ostatnie miesiące to czas pandemii koronawirusa i walki o zmniejszenie do minimum ryzyka zakażenia. Przez długie tygodnie pozostawaliśmy dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich w społecznej izolacji. Teraz krok po kroku ograniczenia są poluźniane, ale nadal, jeśli chodzi o imprezy masowe obowiązuje limit maksymalny 150 osób. Dlatego też tegoroczna edycja imprezy jest w formie wirtualnej. Przed nami Biały Dunajec, Jurgów i Witów - filmowe przypomnienie klimaty tych niepowtarzalnych wydarzeń.
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury i poszczególni organizatorzy imprez w ramach „Tatrzańskich Wici” podjęli decyzję, że w tym roku XIX edycja wydarzeń odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Ostatnie miesiące to czas pandemii koronawirusa i walki o zmniejszenie do minimum ryzyka zakażenia. Przez długie tygodnie pozostawaliśmy dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich w społecznej izolacji. Teraz krok po kroku ograniczenia są poluźniane, ale nadal, jeśli chodzi o imprezy masowe obowiązuje limit maksymalny 150 osób.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na "ŚWIĘTO LASU" Jest to klimatyczna, plenerowa impreza w malowniczej, tatrzańskiej scenerii. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji, konkursów i wyśmienitą zabawę z zespołem "SQBANI"! kiedy - czwartek 15 sierpnia 2019 r. miejsce - Dolina Chochołowska - Siwa Polana - Witów start godzina 15:00
Zakopiańska VII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych od lat organizowana jest w ramach cyklu imprez „Tatrzańskie Wici”. W tym roku odbyła się w w weekend 3-4 sierpnia 2019 r. na stadionie biathlonowym w Kościelisku Kirach. Zgłoszone na nią zostały 1302 psy z Polski i z zagranicy, które reprezentowały ok. 180 ras
VII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych od lat organizowana jest w ramach cyklu imprez „Tatrzańskie Wici”. W tym roku odbyła się w dn. 3-4 sierpnia 2019 r. na stadionie biathlonowym w Kościelisku Kirach. Zgłoszone na nią zostały 1302 psy z Polski i z zagranicy, które reprezentowały ok. 180 ras
Jan Harbut ze Starego Bystrego Harnasiem roku, drugie miejsce w tegorocznych wyborach zajął Paweł Waras z Łopusznej. Takie są wyniki tegorocznych Wyborów Harnasia roku podczas Festynu Białaczańskiego w ramach XVIII Tatrzańskich Wici. Trzeba jednak podkreślić że wszyscy kandydaci zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a swoimi umiejętnościami często zyskiwali tak uznanie Jury jak i licznie zebranej publiczności.
Za nami jedna z kolejnych imprez w ramach XVIII Tatrzańskich Wici. Tym razem w Białce Tatrzańskiej w ramach sobotniego Festynu odbyły się Wybory Cepra i Ceperki Roku. Zainteresowanie startem w konkursie było spore, zaangażowanie kandydatów również. Co najważniejsze jednak wybory dostarczyły tak startującym jak i kibicom na widowni mnóstwa pozytywnych emocji.
Przed nami kolejne atrakcje w ramach XVIII Tatrzańskich Wici. Białka Tatrzańska zaprasza na Wybory Cepra i Ceperki Roku, a Kościelisko na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. To wszystko już w najbliższy weekend, a my przypominamy że wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy – czekamy na Was sobotę i niedzielę spędźmy razem.
Pstrąg to ryba, która od zawsze gości na góralskim stole. I jest chlubą kuchni regionalnej Podhala. Przyrządzana na setki sposobów znajduje się tak na góralskim stole jak i w karczmach i restauracjach. W Białym Dunajcu w ramach XVIII Tatrzańskich Wici odbył się kolejny Dzień Pstrąga. Było smacznie, ciekawie i emocjonująco.
Miniony weekend obfitował w wydarzenia w ramach XVIII Tatrzańskich Wici. W Jurgowie już po raz kolejny odbył się Dzień Polowaca. Oprócz atrakcji regionalnych, chętni mogli wziąć udział i sprawdzić swoje oko w konkursie strzeleckim.
W Białym Dunajcu odbyły się wybory Nojśwarniyjsyj Góralecki – tytuł i korona w tym roku powędrowała zasłużenie do Ewy Piszczek z Białki Tatrzańskiej, ale nagród i wyróżnień było znacznie więcej. Oto fotorelacja z uroczystości wręczania nagród podczas imprezy, która odbyła się w ramach Tatrzańskich Wici.
Mistrzostwa Świata w jedzeniu buncu to jedna z atrakcji w ramach Witowiańskiej Watry. W tym roku zawody miały rangę światową bowiem wystartowali zawodnicy z Izraela i Holandii a ostatecznie tytuł powędrował właśnie do tego ostatniego kraju. Chociaż uspokajamy - najszybciej ćwieć kilo buncu zjadł góral, który po prostu wyemigrował czasowo właśnie do Holandii. Mistrzostwa jak i wszystkie inne atrakcje w Witowie, które zebrały tłumy widzów, odbyły się w ramach XVIII Tatrzańskich Wici.
Za nami już jubileuszowe XX wybory Nojśwarniyjsyj Góralecki, ale na pewno emocje z niedzielnego wieczoru będą w pamięci uczestników jeszcze długo. Organizatorzy zadbali o to aby pozytywnych wydarzeń było jak najwięcej. Poszczególne konkurencje dla kandydatek do tytułu były dla nich wyzwaniem, ale przede wszystkim były dobrą zabawą zarówno dla startujących jak i kibiców na widowni.
Zapraszamy do Białego Dunajca, gdzie 27 i 28 lipca będziemy się wspólnie bawić na "Dniu Pstrąga" i odbywających się po raz dwudziesty Wyborach Nośwarniyjsyj Górolecki.
17 września 2017 roku, w niedzielę, w Leśnicy-Groniu odbędzie się ciekawe wydarzenie związane z tradycjami pasterskimi na Podhalu, XII Festyn Bacowski - Redyk i Wybór Gazdy Roku 2017 oraz Wybór Bońtara Roku 2017, a także VII Zwyk Bacowski. Program dwunastej edycji festynu obejmuje występy zespołów regionalnych, prezentację baców z Gminy Bukowina Tatrzańska, odbędą się konkurencje dla kandydatów na Gazde Roku, podczas których gazdowie będą musieli się wykazać zręcznością, umiejętnościami oraz wiedzą o regionie. Głównym punktem programu będzie redyk owiec, który przejdzie przez miejscowości Leśnica i Groń. W tym roku owce przejdą od Stefańskiego Wierchu przez Sądel obok terenu Szkoły Podstawowej w Leśnicy. Redyk poprowadzą Marian Sądelski-Malecki wraz z ojcem Władysławem.
XVI Tatrzańskie Wici - 3 września 2017 „Wykopki w Dzianiszu” - to nazwa imprezy plenerowej odbywającej się jesienią na scenie plenerowej w Dzianiszu - Borki. Przed zgromadzonymi gośćmi występują miejscowe zespoły góralskie „Mali Dzianiszanie” i „Dzianiszanie”, przygrywa kapela góralska. Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko organizuje „Konkurs potraw z rzepy”, w którym gaździny przygotowują wyśmienite potrawy, oczywiście wszystkie na bazie ziemniaków.
Festyn "Brzegowskie Nucicki" organizowany po raz dwunasty w ramach Tatrzańskich Wici, odbył 13 sierpnia 2017 się w dolnych Brzegach na placu obok mostu nad rzeką Białką.
V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Zakopane 2017 odbyła się w dn. 12-13 sierpnia 2017 r. na stadionie biatlonowym w Kościelisku-Kirach. Wzięło w niej udział ok. 1 400 psów z Polski i całego świata, które reprezentowały ok. 200 ras. Oceniało je międzynarodowe grono sędziowskie. Zwycięzcą wystawy został Polski owczarek podhalański, KING OF HAPPINESS Alpejskie Zauroczenie (wł. Wojciech Kucner), a finałowego wyboru dokonał sędzia międzynarodowy Laurent Pichard ze Szwajcarii.
Właściwie to zaczęło się w 2000 roku od I Światowego Zjazdu Górali a już w roku 2001 w tym samym miejscu na Siwej Polanie zorganizowano w ramach Euroregionu Tatry imprezę pod nazwą "Tatry bez granic". Impreza odbywa się w pięknej scenerii na 3-hektarowej polanie otoczonej dookoła lasem świerkowym. W ciągu całego popołudnia jest wiele atrakcji, konkursów, występów a oprócz tego różne stoiska kulinarne, rożna, kuchnie polowe itp. czyli jednym słowem jest wszystkiego dosyć dla ucha i dla brzucha.
Impreza odbywa się na scenie plenerowej w Brzegach. Podczas festynu odbywa się Konkurs na Gaździnę Roku - kandydatki muszą wykazać się umiejętnością śpiewu i tańca góralskiego, wiedzą o regionie oraz umiejętnością wykonywania różnego rodzaju prac gospodarskich. Podczas festynu występują zespoły regionalne, można kupić wyroby z sera owczego. Wieczorem zapraszamy na zabawę taneczną. Organizatorem imprezy jest Komitet Organizacyjny Brzegi.
Zakopiański oddział Związku Kynologicznego w Polsce już po raz piąty organizuje Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która w tym roku odbędzie się w dn. 12-13 sierpnia na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach.
Dla ponad 30 tysięcy osób, które wzięły udział w XXI Festynie Białczańskim, miniony weekend na długo zapisze się w pamięci jako jedna z najlepszych przygód wakacyjnych tego roku. Tylko jednego dnia, największa podhalańska impreza zgromadziła wokół sceny ponad 19 tysięcy osób!
W niedzielę 30.07.2017 zapraszamy do Jurgowa na XV Dzień Polowaca w ramach Tatrzańskich Wici. Festyn jak co roku odbędzie się w amfiteatrze nad rzeką Białką i rozpocznie Mszą św. o godzinie 13.00. W trakcie imprezy będzie można spróbować swoich sił w konkursie strzeleckim o „Jurgowską Flintę”, w kategorii kobiet i mężczyzn. Tradycyjnie już będą potrawy kuchni regionalnej, słynne gałuski, kotlikowy gulasz, moskole, wypieki jurgowskich gospodyń i wiele innych. Zapewnione są atrakcje dla najmłodszych oraz program artystyczny – wystąpią zarówno zespoły regionalne jak i artyści z odległych stron. Wieczorem po rozpaleniu watry, zapraszamy do wspólnej zabawy tanecznej.
Watra Witowiańsko organizowana jest co roku w ostatnią niedzielę lipca. Obchody tej uroczystości rozpoczyna msza święta o godz. 11.00 w kaplicy pod wezwaniem św. Anny na Płazówce. Po zakończonej mszy odbywa się uroczysty przejazd powozami konnymi pod budynek OSP w Witowie. Tam następuje tradycyjne rozpalenie góralskiej watry (czyli ogniska), a następnie zaczynają się występy zespołów regionalnych z Witowa, okolicznych miejscowości i zaproszonych gościnnie zespołów. Uczestnicy mogą wziąć udział w różnych konkursach, między innymi w "Nieoficjalnych mistrzostwach świata w jedzeniu bundzu". Jako gwiazda wieczoru wystąpi znany i lubiany zespoł "Trebunie Tutki".
Za nami XVI "Dzień Pstrąga", podczas którego kucharze i wędkarze rywalizowali o tytuły najlepszych specjalistów od tej herbowej ryby Białego Dunajca. W tym roku najsmaczniejszą i najpiękniej podaną potrawę (drugi raz z rzędu!) przygotował białodunajczanin Marek Szandor, najdłuższego pstrąga (mierzącego 53 cm) złowił Krzysztof Kowalski ze Sromowiec, a najobfitszym połowem i I miejscem w zawodach wędkarskich pochwalić się może Andrzej Łukaszczyk z Zakopanego . Dla zwycięzców, uczestników i setek widzów zagrali znakomici artyści: Anna Malacina-Karpiel i „Holeviaters”, Martyna Kasprzycka z zespołem, Bartosz Czamański, kapela Piotra Polaka oraz uczniowie szkółki muzykanckiej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Ponadto na scenie zaprezentowały się dwie grupy taneczne: „Ramonak” i „Fantaziery” z Białorusi oraz Zespół Regionalny „Mali Holni” z Sierockiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej imprezy.
16 lipca 2017 r. w ramach „Tatrzańskich Wici”, odbędzie się na stacji Koziniec Festyn Czarnogórski. W programie imprezy wystąpią zespoły regionalne oraz orkiestra dęta z Jurgowa. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie kapela folkowa „Holof”. Oprócz zespołów i loterii fantowej będą też ciekawe konkursy z nagrodami. Można się będzie też posilić potrawami regionalnymi, słodkimi wypiekami oraz kiełbaskami z grilla. Na koniec zabawa taneczna z zespołem „Świstoki”.
Znamy zwyciężczynię XVIII Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki, które odbyły się w Białym Dunajcu. O koronę walczyło w tym roku 16 dziewcząt. Decyzją jury, pierwsze miejsce w konkursie zajęła Beata Gał z Białego Dunajca.
Tatrzańskie Wici to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycją Podtatrza. Celem Tatrzańskich Wici jest promocja folkloru, zespołów regionalnych, twórców ludowych, produktów regionalnych, kultywowanie tradycji a przede wszystkim dostarczenie licznie przybywającym turystom i mieszkańcom znakomitej zabawy i dobrej muzyki rozrywkowej na żywo.
W imieniu organizatorów „Dnia Pstrąga” oraz „Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki”, które będą się odbywać w Białym Dunajcu w dniach 8 – 9 lipca 2017 serdecznie zapraszamy na nasze imprezy, będące od kilkunastu już lat są stałymi punktami podhalańskiego kalendarza kulturalnego. Organizowany po raz szesnasty „Dzień Pstrąga” nawiązuje nazwą i tematem do herbu Białego Dunajca, przedstawiającego srebrną rybę na błękitnym polu, a głównymi jego punktami są konkursy wędkarski i kulinarny. XVIII Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki to swego rodzaju regionalne „wybory miss” Podhala, w których dziewczęta muszą się wykazać umiejętnościami śpiewu i tańca, ale też i grabienia siana czy dojenia krowy. Przez dwa dni w Białym Dunajcu można będzie zobaczyć i posłuchać szeregu znakomitych zespołów ludowych i folkowych (Anna Malacina-Karpiel i „Holeviaters”, Martyna Kasprzycka z zespołem, Bartosz Czamański, „9Siył”, „Śwarni”, „Biołodunajcanie”, „Ramonak” i „Fantazery” z Białorusi, „Mali Holni” i inne), przewidziano też wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży (ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, balony).
W imieniu organizatorów „Dnia Pstrąga” oraz „Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki”, które będą się odbywać w Białym Dunajcu w dniach 8 – 9 lipca 2017 serdecznie zapraszamy na nasze imprezy, będące od kilkunastu już lat są stałymi punktami podhalańskiego kalendarza kulturalnego. Organizowany po raz szesnasty „Dzień Pstrąga” nawiązuje nazwą i tematem do herbu Białego Dunajca, przedstawiającego srebrną rybę na błękitnym polu, a głównymi jego punktami są konkursy wędkarski i kulinarny. XVIII Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki to swego rodzaju regionalne „wybory miss” Podhala, w których dziewczęta muszą się wykazać umiejętnościami śpiewu i tańca, ale też i grabienia siana czy dojenia krowy. Przez dwa dni w Białym Dunajcu można będzie zobaczyć i posłuchać szeregu znakomitych zespołów ludowych i folkowych (Anna Malacina-Karpiel i „Holeviaters”, Martyna Kasprzycka z zespołem, Bartosz Czamański, „9Siył”, „Śwarni”, „Biołodunajcanie”, „Ramonak” i „Fantazery” z Białorusi, „Mali Holni” i inne), przewidziano też wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży (ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, balony).
XVI Tatrzańskie Wici rozpoczęły się w Bustryku wyborami dobrej gaździny oraz szykownego chłopa.
Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kutury jako koordynator XVI Tatrzańskich Wici - zaprasza na VI Bustrycańskie Nomowiny.
Tatrzańskie Wici to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycją Podtatrza. Celem Tatrzańskich Wici jest promocja folkloru, zespołów regionalnych, twórców ludowych, produktów regionalnych, kultywowanie tradycji a przede wszystkim dostarczenie licznie przybywającym turystom i mieszkańcom znakomitej zabawy i dobrej muzyki rozrywkowej na żywo.
Tatrzańskie Wici – to cykl imprez plenerowych organizowanych już od kilkunastu lat w okresie letnim przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury. Poszczególne imprezy organizowane są na terenie gmin wchodzących w skład Powiatu Tatrzańskiego. I co roku atrakcje przygotowywane są w lipcu, sierpniu i wrześniu, tak dla turystów bawiących w tym czasie na Podhalu, jak i dla stałych mieszkańców.