W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zapraszamy w niedzielę 22 września na scenę plenerową w Kościelisku.
Wydarzenie, będące częścią Tatrzańskich Wici odbędzie się w niedzielę 8 września na scenie plenerowej w Dzianiszu (Dzianisz Borki).
Kolejna edycja "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu przechodzi do historii
18 sierpnia w Gminie Poronin świętowano XXII Dzień Misia, Miodu i Bartników
15 sierpnia w Czarnej Górze odbył się jubileuszowy, XX Festyn Czarnogórski - ponownie w ramach Tatrzańskich Wici, który przyciągnął tłumy mieszkańców i gości. Stacja narciarska Koziniec SKI stała się tego dnia centrum regionalnej kultury, zabawy i rodzinnych atrakcji.
Zapraszamy do Poronina już w najbliższą niedzielę 18 sierpnia.
Bądzcie z nami!
Gaździną Roku 2024 została Maria Bobak Gronicka z Bukowiny Tatrzańskiej
Już w najbliższą niedzielę 11 sierpnia zapraszamy do Gliczarowa
3 sierpnia w sobotę zapraszamy na ,,Wybór Cepra i Ceperki Roku", zaś w niedzielę na ,,Wybór Harnasia Roku"
W niedzielę 28 lipca w Jurgowie odbyła się kolejna impreza w ramach XXII Tatrzańskich Wici - XXI Dzień Polowaca.
Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Kaplicy na Płazówce, po mszy odbył się paradny przejazd wozami konnymi na plac przy OSP Witów, gdzie nastapiło oficjalne otwarcie imprezy i rozpalenie watry przez organizatorów.
Zapraszamy do Witowa w niedzielę 28 lipca
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na XXI Dzień Polowaca w Jurgowie
Dnia 14 lipca 2024 roku w Białym Dunajcu odbyła się jedna z najatrakcyjniejszych imprez kulturalnych współorganizowanych przez Związek Podhalan.
Zapraszamy do Białego Dunajca już w najbliższą niedzielę.
Pierwsze wydarzenie w ramach XXIII Tatrzańskich Wici przechodzi do historii.
Już w najbliższą niedzielę 7 lipca w Białym Dunajcu odbędzie się pierwsze wydarzenie w ramach XXIII Tatrzańskich Wici
Memoriał im. Stanisława Trebuni-Tutki ,, XXI Dunajeckie Granie"
Konferencja prasowa dotycząca wydarzeń organizowanych w ramach XXIII Tatrzańskich Wici.
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz z organizatorami pragnie przedstawić kalendarium XXIII Tatrzańskich Wici. Mamy nadzieję, że kolejna edycja tego przedsięwzięcia będzie czasem wyjątkowym, w którym wspólnie będziemy mogli cieszyć się folklorem, tradycją i przygotowanymi atrakcjami. Zapraszamy!
TATRZAŃSKIE WICI to cykl imprez celebrujących podhalański folklor i kultywujących najpiękniejsze tradycje Podtatrza.
Zakończenie redyku - widowisko związane z powrotem owiec z hali i rozdziałem ich pomiędzy właścicieli rozpoczęło się w niedzielę, 10 września o godz. 14: 00 przy remizie OSP Kościelisko, skąd redyk przeszedł w stronę sceny plenerowej na Chotarzu.
Zmiana terminu zakończenia XXII Tatrzańskich Wici oraz informacja o odwołaniu XVII Festynu Bacowskiego
IV Zlot zabytkowych szybowców Czarna Góra - Białka Tatrzańska - Góra Litwinka, 01 - 03 września 2023 roku.
Za nami kolejne wydarzenie w ramach Tarzańskich Wici
Wybory Gaździny Roku, które odbyły się 13 sierpnia 2023 r. podczas Festynu Glycarowskiego w ramach Tatrzańskich Wici, były okazją do zaprezentowania tradycji i codziennych obowiązków domowych oraz gospodarskich podhalańskiej gaździny.
Ceprem roku został Paweł Orzech z Będziemyśla, Ceperką Roku Edyta Kiełtyka z Sosnowca, zaś Harnasiem Roku - Kacper Śmiałek z Sierockiego z Zespołu Regionalnego "Zbójnicek"
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą na Płazówce, po której nastąpił przejazd wozami konnymi na plac przy remizie OSP w Witowie.
Zespół Regionalny ,, Cepelia- Podhale" grupa spiska z Jurgowa przekazał bardzo smutną informację.
I miejsce: OLD BOY’S PORONIEC PORONIN – Puchar Starosty Tatrzańskiego Piotra Bąka
XX Dunajeckie Granie - 9 lipca 2023
Odbyły się wybory Nojśwarniyjsyj Gorolecki w ramach XXII Tatrzańskich Wici.
Zapraszamy do Białego Dunajca na dwa wydarzenia w ramach XXII Tatrzańskich Wici.
Kandydatki na Nośwarniyjsom Górolecke nadal mogą się zgłaszać. Zachęcamy !
W dniach 17-18 czerwca 2023 r. na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach odbyła się IX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, w ramach XXII Tatrzańskich Wici, zorganizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Zakopane
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz z organizatorami pragnie przedstawić kalendarium XXI Tatrzańskich Wici. Mamy nadzieję, że kolejna edycja tego przedsięwzięcia będzie czasem wyjątkowym, w którym wspólnie będziemy mogli cieszyć się folklorem, tradycją i przygotowanymi atrakcjami. Zapraszamy!
Cieszy nas niezmiernie fakt, że w tym roku z przytupem wraca nasze coroczne sztandarowe letnie wydarzenie – FESTYN BIAŁCZAŃSKI. Przez pandemię Covid-19 rok temu odbył się w okrojonej formie, a w 2020 roku musieliśmy z niego całkowicie zrezygnować. Tym bardziej cieszy nas fakt, że już 5 sierpnia możemy Was zaprosić do Białki na festyn jak kiedyś! Będzie jak zawsze radośnie i aktywnie. Przez trzy dni – 5-7 sierpnia pod szczytem Kotelnicy będzie na Was czekało mnóstwo atrakcji, zarówno dla tych najmłodszych jak i starszych. Będzie więc zabawa w pianie, będzie śnieg w środku lata, będą wybory Cepra i Ceperki, a także Harnasia Roku, będą występy zespołów regionalnych oraz zaproszonych gwiazd. W piątekzagra Drużyna Mistrzów oraz Paweł "Biba" Binkiewicz ,sobotę zagra Łydka Grubasa, a w niedzielę Varius Manx.
Już w tę niedzielę 31 lipca zapraszamy na Witowiańską Watrę! Wydarzenie rozpocznie Msza Święta w kaplicy na Płazówce o godzienie 11:00. Następnie na scenie plenerowej przy remizie OSP w Witowie o godzinie 15:00 odbędzie się uroczyste rozpalenie watry.
Dzień Polowaca, który już po raz dwudziesty odbędzie się w pięknie położonym nad rzeką Białką amfiteatrze w Jurgowie, wpisał się na stałe do imprez kulturalnych regionu. Impreza co roku przyciąga prawdziwe rzesze widzów. Jedni przychodzą zobaczyć występy zespołów, tak tutejszych, jak i zagranicznych, inni, aby spróbować swoich sił w konkursie strzeleckim „O jurgowską flintę”, a także aby posmakować specjałów kuchni regionalnej – popularnych gałusek, gulaszu z kotła, jurgowskich wypieków
XXII Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki powoli przechodzą do historii. Kandydatki, aby wygrać, musiały zmierzyć się w różnych konkurencjach. Deptały kapustę do kiszenia, układały kopy siana, pletły na drutach, prasowały chłopską kosulę, wiązały kierpce i sznurowały gorset na czas, śpiewały, tańczyły i wreszcie odpowiadały na pytania Jurorów. Wszystko to w zabawnej atmosferze dzięki niezawodnym konferansjerom: Andrzej Jakubiec Kubosek, Stanisław Sularz i Małgorzata Rachwał.
W sobotę w Białym Dunajcu już po raz dwudziesty wszystko kręciło się wokół herbowej ryby tej miejscowości. Podczas „Dnia Pstrąga” wędkarze tradycyjnie sprawdzali, kto z nich w tym roku złowi najwięcej ryb i najdorodniejszego pstrąga.
W niedziele poznamy tegoroczną Nośwarniyjsom Góroleckę. Jury będzie musiało wybrać między kandydatkami, które zaprezentują się w tańcu i śpiewie podhalańskim, będą wiązać gorsety i sznurować kierpce na czas, a dodatkowo wykażą się zaradnością i gospodarnością w takich konkurencjach jak układanie kopy siana, kiszenie kapusty czy plecenie na drutach. A wszystko to okraszone znakomita muzyką!
Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca!
Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca! W sobotę 16 lipca na placu obok boiska sportowego odbędzie się jedna z najważniejszych gminnych imprez plenerowych.
„Dzień Pstrąga”, wydarzenie nawiązujące do ryby znajdującej się w herbie Białego Dunajca. Przygotowano wiele atrakcji – pokazy kulinarne, bitwy gastronomiczne, koncerty, występy zespołów regionalnych i kabaretu.
Impreza sportowo-kulturalna to jedyne takie święto piłki nożnej w ramach XXI TATRZAŃSKICH WICI, które jest organizowane od 2004 roku przez Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec a od 2017 roku upamiętniające pierwszego Prezesa naszego Klubu Ś. P. Stanisława Trebunię – Tutkę „UJKA”
Już w niedziele 10 lipca zapraszamy wszystkich na jedyną i najlepszą imprezę sportową pod patronatem Tatrzańskich Wici, coroczne Dunajeckie Granie, memoriał imienia naszego pierwszego prezesa klubu Stanisława Trebuni Tutki „Ujka”.
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz z organizatorami pragnie przedstawić kalendarium XXI Tatrzańskich Wici. Mamy nadzieję, że kolejna edycja tego przedsięwzięcia będzie czasem wyjątkowym, w którym wspólnie będziemy mogli cieszyć się folklorem, tradycją i przygotowanymi atrakcjami. Zapraszamy!
We wtorek 5 kwietnia w siedzibie Tatrzańskiej Agencji odbyło się spotkanie organizatorów w sprawie XXI Tatrzańskich Wici. Wydarzenie to pozwoliło wstępnie ustalić, na których imprezach będziemy mogli się spotkać w okresie od lipca do września.
Tatrzańska Agencja wraz z Gminą Kościelisko, Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej w Kościelisku oraz Związkiem Podhalan Oddział Kościelisko serdecznie zaprasza na XVII Polaniarski Osod!
W zeszłą niedzielę Gmina Kościelisko wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Kościelisko i Związkiem Podhalan Oddział Dzianisz zorganizowali kolejne wydarzenie z cyklu Tatrzańskich Wici - Wykopki w Dzianiszu.
Wraz z Gminą Kościelisko, Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej w Kościelisku i Związkiem Podhalan Oddział Dzianisz serdecznie Państwa zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu XX Tatrzańskich Wici. Już 5 września, na Scenie Plenerowej odbędą się Wykopki w Dzianiszu, których przedsmak mieliście okazję poznać podczas XII Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele atrakcji, a w tym degustacja potraw z ziemniaków. Zapraszamy!
Za nami kolejne wydarzenie z cyklu Tatrzańskich Wici: XIX Dzień Misia, Miodu i Bartników, wydarzenie to obfitowało w różnorodne atrakcji lecz przede wszystkim pozwoliło wybrać nową Podhalańską Królową Miodu. Organizatorami przedsięwzięcia byli Gmina Poronin, Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie oraz Podhalańskie Zrzeszenie Pszczelarzy.
Przed nami kolejna impreza z cyklu XX Tatrzańskich Wici. W tym roku podczas wydarzenie odbędą się wybory na "Podhalańską Królową Miodu"! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
W imieniu wszystkich organizatorów pragniemy serdecznie zaprosić na "Strażackie Śpasy", które odbędą się już 8 sierpnia w Zębie na Bartolskim Wierchu. Podczas wydarzenia będą miały miejsce XIII Małopolskie Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych oraz występ zespołu regionalnego "Mały Zbójnicek" z Zębu.
30 lipca w Białym Dunajcu odbywały się różnorodne uroczystości. Najpierw poświęcony został most na rzece Biały Dunajec, któremu nadano imię gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza, następnie odbyły się XXI Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki. Zachęcamy do zobaczenia fotorelacji!
Serdecznie zapraszamy na kolejną imprezę z cyklu XX Tatrzańskich Wici. Odbędzie się ona w Jurgowie i jes to XIX Dzień Polowaca! Uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, a przede wszystkim konkurs strzeleckii "O Jurgowską Flintę".
Za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu zaczynamy oficjalną transmisję z kolejnego wydarzenia z cyklu XX Tatrzańskich Wici!
Po roku przerwy pragniemy serdecznie zaprosić Was na Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki w Białym Dunajcu. XXI edycja tego przedsięwzięcia odbędzie się już dzisiaj o godzinie 13:00. Zachęcamy do obserwacji Facebooka "Nośwarniyjso Góralecka" oraz "Tatrzańska Agencja", gdzie udostępniona zostanie relacja na żywo z tego wydarzenia.
W zeszły weekend, 25 lipca w niedzielę odbyła się kolejna impreza z cyklu XX Tatrzańskich Wici, a dokładnie Jubileuszowa edycja Witowiańskiej Watry. Plac przy Remizie OSP Witów rozbrzmiał ludowymi dźwiękami przyciągając uwagę miejscowych oraz przyjezdnych.
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz ze Związkiem Podhalan Oddział Witów, Gminą Kościelisko, Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej Kościelisko oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Witowie, serdecznie zapraszają na XX Witowiańską Watrę czyli kolejne wydarzenie z cyklu Tatrzańskie Wici 2021!
W zeszłą niedzielę wraz z Memoriałem im. Stanisława Trebuni-Tutki czyli XVIII „Dunajeckie Granie” rozpoczęliśmy jubileuszową, XX edycję Tatrzańskich Wici.
Jubileuszową, XX edycję Tatrzańskich Wici 2021 rozpoczynamy w tym roku od Memoriału im. Stanisława Trebuni-Tutki "XVIII Dunajeckie Granie" w Białym Dunajcu! Spragnionych sportowych emocji serdecznie zapraszamy na to wydarzenie już w niedzielę 11 lipca!
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz z organizatorami pragnie poinformować, iż nadszedł czas na XX Tatrzańskie Wici. Mamy nadzieję, że jubileuszowa edycja tego przedsięwzięcia będzie czasem wyjątkowym, w którym wspólnie będziemy mogli cieszyć się folklorem, tradycją i przygotowanymi atrakcjami. Zapraszamy!
W poniedziałek, 12 kwietnia organizatorzy „Tatrzańskich Wici” porozumieli się w sprawie tegorocznej edycji wydarzenia. Pomimo niepewnej sytuacji związanej z epidemią podjęto pewne decyzje.
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury i poszczególni organizatorzy imprez w ramach „Tatrzańskich Wici” podjęli decyzję, że w tym roku XIX edycja wydarzeń odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Ostatnie miesiące to czas pandemii koronawirusa i walki o zmniejszenie do minimum ryzyka zakażenia. Przez długie tygodnie pozostawaliśmy dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich w społecznej izolacji. Teraz krok po kroku ograniczenia są poluźniane, ale nadal, jeśli chodzi o imprezy masowe obowiązuje limit maksymalny 150 osób. Dlatego też tegoroczna edycja imprezy jest w formie wirtualnej. Przed nami Biały Dunajec, Jurgów i Witów - filmowe przypomnienie klimaty tych niepowtarzalnych wydarzeń.
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury i poszczególni organizatorzy imprez w ramach „Tatrzańskich Wici” podjęli decyzję, że w tym roku XIX edycja wydarzeń odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Ostatnie miesiące to czas pandemii koronawirusa i walki o zmniejszenie do minimum ryzyka zakażenia. Przez długie tygodnie pozostawaliśmy dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich w społecznej izolacji. Teraz krok po kroku ograniczenia są poluźniane, ale nadal, jeśli chodzi o imprezy masowe obowiązuje limit maksymalny 150 osób.
Co prawda do ostatniej imprezy w ramach tegorocznych XVIII Tatrzańskich Wici zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto ją zapowiedzieć. Tym razem organizatorzy zapraszają do Leśnicy gdzie odbędzie się IX Festyn Bacowski - w tym m.in wybór Gazdy Roku czyli Harnasia w kategorii wiekowej senior. A już poważnie - gazda to znakomity gospodarz który może być wzorem dla innych - a tutaj kryteriów którymi będzie się kierować Jury będzie sporo. Niezależnie od tego wśród wielu atrakcji będzie redyk czyli przejście baców z owcami przez Leśnicę Groń - już teraz serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy na kolejną niezwykle atrakcyjną imprezę w ramach XVIII Tatrzańskich Wici - tym razem do Kościeliska. XV Poloniarski Osod to wydarzenie, które przybliża góralskie zwyczaje związane z powrotem bacy i juhasów z owcami z hal. Było to w kulturze pasterskiej symboliczne zakończenie sezonu wypasu owiec pod Tatrami. Wśród atrakcji m.in. konkurs na najlepsze potrawy z jagnięciny i baraniny, m.in. barani rosół który zdaniem wielu leczy ze wszelkich możliwych dolegliwości.
Przed nami kolejna impreza w ramach XVIII Tatrzańskich Wici. Tym razem zapraszamy na „Wykopki w Dzianiszu”. Co roku do Dzianisza ściągą szczególnie miłośnicy wszelkich potraw z rzepy czy z góralskich gruli czy jak kto woli ceperskich ziemniaków. Co ciekawe wyrabia się z nich m.in. …pączki. Będzie na pewno ciekawie i smacznie, a zapraszamy już w najbliższą niedzielę 1 września.
W niedzielę 11 sierpnia w Zębie odbyły się XII już Międzynarodowe Małopolskie Zawody Sikawek Konnych pod nazwą Strażackie Śpasy. Zawody to nie tylko rywalizacja poszczególnych drużyn zgłoszonych w zawodach, ale przede wszystkim integracja strażaków z całej Polski, ludzi którzy z pasji i pro publico bono w Ochotniczych Strażach Pożarnych niosą pomoc innym. Niezależnie od tego zawody są zarówno dla uczestników jak i widowni wspaniałą zabawę i tak też było w tym roku w Zębie.
Klaudia Białoń z Poronina Podhalańską Królową Miodu – roku 2019. Wybory królowej czy jak inni to określają miss miodu były jedną z atrakcji niedzielnej imprezy w ramach XVIII Tatrzańskich Wici. Chodzi o XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników który odbywał się właśnie w Poroninie. Wśród wielu atrakcji był też konkurs na najlepszy miód.
XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników odbędzie się 18 sierpnia 2019. Jak co roku w Poroninie nie zabraknie miodu i wyrobów pszczelarskich. Oraz występów zespołów, konkursów. Punktem kulminacyjnym imprezy będą wybory Podhalańskiej Królowej Miodu. Organizatorzy zapraszają na godzinę 11.00 na Mszę Świętą, a sama impreza rozpocznie się o godzinie 13.00. Wstęp na imprezę jak zawsze jeśli chodzi o XVIII Tatrzańskie Wici jest wolny.
Przed nami kolejne atrakcje w ramach XVIII Tatrzańskich Wici. Białka Tatrzańska zaprasza na Wybory Cepra i Ceperki Roku, a Kościelisko na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. To wszystko już w najbliższy weekend, a my przypominamy że wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy – czekamy na Was sobotę i niedzielę spędźmy razem.
17 września 2017 roku, w niedzielę, w Leśnicy-Groniu odbędzie się ciekawe wydarzenie związane z tradycjami pasterskimi na Podhalu, XII Festyn Bacowski - Redyk i Wybór Gazdy Roku 2017 oraz Wybór Bońtara Roku 2017, a także VII Zwyk Bacowski. Program dwunastej edycji festynu obejmuje występy zespołów regionalnych, prezentację baców z Gminy Bukowina Tatrzańska, odbędą się konkurencje dla kandydatów na Gazde Roku, podczas których gazdowie będą musieli się wykazać zręcznością, umiejętnościami oraz wiedzą o regionie. Głównym punktem programu będzie redyk owiec, który przejdzie przez miejscowości Leśnica i Groń. W tym roku owce przejdą od Stefańskiego Wierchu przez Sądel obok terenu Szkoły Podstawowej w Leśnicy. Redyk poprowadzą Marian Sądelski-Malecki wraz z ojcem Władysławem.
Festyn "Brzegowskie Nucicki" organizowany po raz dwunasty w ramach Tatrzańskich Wici, odbył 13 sierpnia 2017 się w dolnych Brzegach na placu obok mostu nad rzeką Białką.
XVI Tatrzańskie Wici - 3 września 2017 „Wykopki w Dzianiszu” - to nazwa imprezy plenerowej odbywającej się jesienią na scenie plenerowej w Dzianiszu - Borki. Przed zgromadzonymi gośćmi występują miejscowe zespoły góralskie „Mali Dzianiszanie” i „Dzianiszanie”, przygrywa kapela góralska. Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko organizuje „Konkurs potraw z rzepy”, w którym gaździny przygotowują wyśmienite potrawy, oczywiście wszystkie na bazie ziemniaków.
V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Zakopane 2017 odbyła się w dn. 12-13 sierpnia 2017 r. na stadionie biatlonowym w Kościelisku-Kirach. Wzięło w niej udział ok. 1 400 psów z Polski i całego świata, które reprezentowały ok. 200 ras. Oceniało je międzynarodowe grono sędziowskie. Zwycięzcą wystawy został Polski owczarek podhalański, KING OF HAPPINESS Alpejskie Zauroczenie (wł. Wojciech Kucner), a finałowego wyboru dokonał sędzia międzynarodowy Laurent Pichard ze Szwajcarii.
Właściwie to zaczęło się w 2000 roku od I Światowego Zjazdu Górali a już w roku 2001 w tym samym miejscu na Siwej Polanie zorganizowano w ramach Euroregionu Tatry imprezę pod nazwą "Tatry bez granic". Impreza odbywa się w pięknej scenerii na 3-hektarowej polanie otoczonej dookoła lasem świerkowym. W ciągu całego popołudnia jest wiele atrakcji, konkursów, występów a oprócz tego różne stoiska kulinarne, rożna, kuchnie polowe itp. czyli jednym słowem jest wszystkiego dosyć dla ucha i dla brzucha.
Impreza odbywa się na scenie plenerowej w Brzegach. Podczas festynu odbywa się Konkurs na Gaździnę Roku - kandydatki muszą wykazać się umiejętnością śpiewu i tańca góralskiego, wiedzą o regionie oraz umiejętnością wykonywania różnego rodzaju prac gospodarskich. Podczas festynu występują zespoły regionalne, można kupić wyroby z sera owczego. Wieczorem zapraszamy na zabawę taneczną. Organizatorem imprezy jest Komitet Organizacyjny Brzegi.
Zakopiański oddział Związku Kynologicznego w Polsce już po raz piąty organizuje Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która w tym roku odbędzie się w dn. 12-13 sierpnia na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach.